PŘÍSLUŠENSTVÍ K ATARI ST

KLÁVESNICE

Klávesnice počítače má 94 kláves s oddělenou číslicovou (tzv. dekadickou) klávesnicí a 10 zvláštních, definovatelných kláves.

 

1. RESET – malé tlačítko na zadní stěně počítače uvede počítač do stavu, v jakém se nacházel při zapnutí.

2. ON / OFF – vypínač vedle tlačítka RESET vypíná a zapíná přívod el. proudu počítače

3. POWER – zástrčka pro připojení síťového adaptéru

4. MIDI – MIDI je zkratka anglického názvu Musical Instrument digital Interface, což v českém překladu znamená – zařízení pro připojení hudebních nástrojů (elektronických). Tyto zástrčky jsou 2, jedna pro vstup a druhá pro výstup z počítače. Pomocí obou zástrček můžete k počítači připojit hudební nástroje.

5. MONITOR – zástrčka pro připojení monitoru a to buď monochromního ATARI SM 124 nebo barevného analogového RGB monitoru ATARI SC 1224.

6. PRINTER – paralelní výstup pro připojení tiskárny, jako je například tiskárna ATARI SMM 804, která byla specielně vyvinuta pro tento počítač. Do tohoto vstupu je samozřejmě možné připojit i mnoho jiných tiskáren.

7. MODEM – vstup pro připojení standardního telefonního modemu s rozhraním RS-232 C. Pomocí tohoto modemu může počítač komunikovat po telefonních linkách s jiným počítačem. Do vstupu pro modem můžete však tak připojit i sériovou tiskárnu, nebo jiné zařízení vybavené rozhraním RS-232 C.

8. FLOPPY DISK – vstup pro připojení disketové jednotky ATARI SF 354 s možnosti jednostranného záznamu na disketu 3,5“, nebo ATARI SF 314 s oboustranným záznamem a kapacitou 720 KB. Počítače Atari ST mohou pracovat až s dvěma disketovými jednotkami.

9. HARD DISK – vstup pro připojení disketové paměti typu Winchester s kapacitou 20MB. Na hard-disk si můžete uložit obrovské množství informací a zpět je nahrávat do počítače mnohem rychleji než z disket. Hard-disk může přenášet až 10 milionů bitů za sekundu a to stačí k tomu, aby jste ve zlomku sekundy zaplnili celou paměť RAM počítače.

10. CARTRIDGE – na levém boku počítače se nachází otvor pro připojení zvláštních kazet tzv. CARTRIDGE nebo ROM modul. Na těchto modulech je možno získat množství programů. Modul má velkou výhodu v tom, že program na něm uložený je ihned po zapnutí počítače připraven k práci. Programový modul může obsahovat až 128 KB programů.

 

MYŠ a JOYSTICK

Vstup označený „0“ je určen pro připojení myši a oba vstupy “0“ i “1“ je možno použít pro připojení ovladačů tzv. joystick.

 

MONITOR

Ke všem počítačům ATARI ST lze jako zobrazovací jednotku použít monitor (barevný nebo monochrom). Připojením monitoru dosáhneme také maximální rozlišovací schopnosti počítače. Počítače 260 ST a 520 STM komunikují pomocí vestavěného HF-modulátoru a přiloženého koaxiálního kabelu s normálním televizorem.   

 


V košíku: 119 ,-
Objednat   |   Smazat
© 2005-2007 cz-hry.cz | Webprovas.com
Navštivte také: Sáčky do vysavače Strojky na psy